Zakaz prowadzenia działalności o charakterze medialnym (samorządowe gazety, portale informacyjne, ...).
Ale to nie w tej ustawie.
wolny internet
Wolny (jak w rewolucji) internet to podstawa współczesnej organizacji ruchów społecznych. Nie możemy pozwolić, żeby kontrola nad tym co i komu mówimy spoczywała w rękach korporacji.
Ta społeczność ma na celu dyskutowanie jasnych i ciemnych stron internetowej wolności. Tak alternatyw, jak i wyciągających się za nami korporacyjnych.
Z zakresu informatyki warto zajrzeć też do społeczności;
Polecamy uwadze też przydatny spis praktycznych Szmerowych techno-porad.
Proponuję pomyśleć, jak RSS itp mogą ułatwić wypełnianie zadań wynikających z UDIP. W ten sposób zamiast kija, mamy marchewkę. 😉
Na przykład:
- udostępnienie treści poprzez kanał RSS lub Atom wypełnia obowiązek informacyjny wynikający z (cośtam cośtam).
Ja stoję na stanowisku, że kanały RSS/Atom by pozwalały na większą transparentność (vide możliwość regularnego obserwowania działań organu państwowego).
Co sądzisz o ustępie 7a? Poniżej sugerowana treść:
Udostępnienie oficjalnych kanałów w standardzie RSS lub Atom dopełnia obowiązek informacyjny wynikający z ustawy o dostępie do informacji publicznej
Nie jestem prawnikiem, więc trudno mi powiedzieć. Warto spytać może Watchdog Polska, podpowiedzą. Generalnie mi chodzi o to, by poszukać takich rozwiązań, które spowodują, że RSS/Atom będzie wygodniejszym/szybszym/łatwiejszym/tańszym wyjściem dla podmiotów implementujących UDIP, niż inne opcje.
@slavistapl Jakie to absurdalne, że państwowe instytucje są w stanie mieć specjalnie dedykowanego moderatora dla mediów społecznościowych, ale włączanie bez obsługowych kanałów RSS to już za dużo.